Grota solna jest najnowszą, oryginalną metodą zastosowania soli morskiej z Morza Martwego w celach rehabilitacji, profilaktyki i ochrony zdrowia. W grocie panuje specyficzny mikroklimat cechujący się wyjątkową czystością bakteriologiczną, a powietrze nasycone jest minerałami i mikroelementami. Poza korzystną dla człowieka ujemną jonizacją, powietrze w grocie zawiera: jod, potas, wapń, magnez, selen oraz wiele innych pierwiastków.
   Seanse odbywają się na bardzo wygodnych leżakach, przy odpowiednio dobranej muzyce (szum morza, szelest wiatru, deszcz, śpiew ptaków), która pomaga zrelaksować się i odprężyć. W grocie zamontowaliśmy dla Państwa zestaw do koloroterapii, która ma również duży wpływ na dobre samopoczucie. Zastosowanie światła ciepłego (żółty, pomarańczowy i czerwony) działa pobudzająco i energetyzująco. Natomiast kolory zimne (fiolet, niebieski, indygo) uspakajają zmysły i łagodzą nastrój. Pacjenci korzystający z groty wchodzą do niej w ubraniu, a na obuwie zakładają jednorazowe ochraniacze.

                

Udział Firmy Zdrowa Grota w Targach Beautyworld  2009 Frankfurt /n Menem
            Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnegow ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013

 http://www.targifrankfurt.pl/    http://www.productpilot.com/    http://www.scp-slask.pl/
Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2007-2013 znajdują się na stroniewww.rpo.silesia-reg.i.QJ:1Q[
Wartość projektu 27 669,75 zł - dofinansowanie 13 711,28 zł

projekt i wykonanie www - Marek Landowski